صفحه اصلی    درباره ما    تماس    ارسال خبر    پیوندها    آرشیو  
جمعه، 28 دی 1397 - 17:31   
  تازه ترین اخبار:  
 آخرین مطالب
  معرفی کتاب: همه نوکر ها
  معرفی کتاب: وقایع نگاری یک زندیق
  باز هم سید جبار؛ این بار نه با لبخند همیشگی
  معرفی کتاب: لبخند مسیح
  معرفی کتاب: تابِ طنابِ دار
  معرفی کتاب: علی از زبان علی
  معرفی کتاب: بر تبعید
  معرفی کتاب: نامزد خوشگل من!
  معرفی کتاب: سفر سرخ
  سومین دوره شهید مجدزاده در اهواز برگزار می‌شود
 
 پربیننده ترین مطالب
- اندازه متن: + -  کد خبر: 802صفحه نخست » جدیدترین اخبارجمعه، 6 بهمن 1396 - 20:22
بیانیه پایانی هشتمین جشنواره مردمی فیلم عمار
بیانیه پایانی هشتمین جشنواره مردمی فیلم عمارجشنواره عمار در خوزستان جنبشی است که معانی، تجربه‌ها و افتخارات تاریخی مردم خوزستان را روایت می‌کند
  
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام و درود خداوند بر روح بلند شهدای این انقلاب و بر روح بزرگ امام کبیرشان.
من به نمایندگی از همه‌ی اکران کنندگان جشنواره عمار، به نمایندگی از همه کنشگران جنبشواره عمار، از همه دوستان و برادران و خواهرانم که در این مدت، بی هیچ چشمداشتی، شبانه روز زحمت کشیدند تشکر می‎کنم. من از دوستان و برادر و خواهرانم در «رسانه بیداری» تشکر می‌کنم که زمان و هزینه زیادی برای برگزاری این برنامه بذل کردند؛ اما اجازه بدهید به صراحت عرض کنم این حرکت هیچ اختصاصی به آن‌ها ندارد، با تأکید عرض می‌کنم؛ جشنواره عمار، نه فقط هیچ اختصاصی به آن ها ندارد، بلکه هیچ ارتباطی هم با آن ها ندارد. صاحب تام و تمام این حرکت کسانی دیگری هستند.
جشنواره عمار در خوزستان جنبشی است که معانی، تجربه‌ها و افتخارات تاریخی مردم خوزستان را روایت می‌کند. عمار خوزستان مفتخر است که سال‌هاست از شهید علم‌الهدی می‌گوید، عمار خوزستان مفتخر است که سال‌ها از شهید جمالپور می‌گوید؛ عمار خوزستان مفتخر است که سال‌هاست از شهید مجدزاده می‌گوید، عماز خوزستان مفتخر است که سال‌هاست از  شهید فرجوانی و چهل شاهد می‌گوید؛ و سن اختتامیه خود را به قدوم یادگاران این مبشران صبح متبرک می‌کند.
عمار خوزستان با کمال افتخار، یادِ متفکر جوان و خمینیست استان، زنده‎یاد روح الله نامداری را گرامی می‌دارد. متفکری مخلص که علمدار روایت خمینی در دهه چهارم انقلاب بود؛ از جدال دو اسلام برای‌مان گفت؛ و از پدیده‌ی پیچیده‌ای به نام خمینی برای‌مان آشنایی‎زدایی کرد. عمار خوزستان با افتخار متبرک است به قدوم خانواده‌ی کارگر شهید مسلمی سواری؛ عمار خوزستان مفتخر است به میزبانی خانواده سفیر فرهنگی انقلاب اسلامی ایران در پاکستان، شهید رحیمی. 
این‌ها صاحبان اصلی و عاملان اصلی این حرکتند. میزبانان اصلی میهمانی امشبند.
ما افتخار می‌کنیم زنده‌کننده‌ی یاد شهدای بزرگ انقلاب اسلامی باشیم. ما افتخار می‌کنیم یادآور علم‌الهدی‌ها، جمالپور‌ها، مجدزاده‌ها و دیگر انسان‌های خمینی باشیم. ما افتخار می‌کنیم زنده کننده نام کارگر شهید مسلمی سواری و دیگر انسان‌های خامنه‌ای باشیم. ما افتخار می‌کنیم همه چیز این جشن‌مان، حتی کلوچه‌هایی که با آن پذیرایی خواهید شد، نشانه و معنایی از افتخارات شما مردم داشته باشد؛ نشانه‌ای از شهیدان و مادران کبیرشان داشته باشد. ما افتخار می‌کنیم فریادگر معناهای بلندی باشیم که با کوشش انسان‌های انقلاب پا به عرصه هستی ما گذاشته است.
عمار خوزستان مفتخر است از نوجوانان مسجدی تا خوانندگان جوان و حرفه‌ای، هر جا حنجره‌ای صدای این مردم، عظمت این مردم و آرمان‌هاشان را فریاد کند، آن صدا را به گوش همه برساند.
و اما حرف‌های اکنونی عمار خوزستان؛ عمار خوزستان مفتخر است صدایِ ناشنیده‌یِ کارگران مظلوم را فریاد می‌کند؛ عمار خوزستان مفتخر است چالش‌های زیست محیطی این مرز و بوم را فریاد می‌کند، عمار خوزستان مفتخر است از دوستان اکران کننده و خبرنگارمان در باغملک، که «نابرابری آموزشی» را فریاد کرده‌اند، تقدیر کند.
عمار خوزستان مفتخر است در کنار بزرگداشت همه انسان‌ها و تجربه‎های امیدآفرین انقلاب اسلامی، به اسم انقلاب اسلامی مسائل و مشکلات این مردم را فریاد کند. عمار خوزستان مفتخر است به اسم انقلاب اسلامی، به اسم فرزندان روح‌الله، به اسم انسان‎های خامنه‌ای، فریادگر «نابرابری‌های کارگری»، «نابرابری‌های زیست‌محیطی» و «نابرابری‌های آموزشی» باشد.
برای ما عمار نه یک جشنواره، که یک جنبشواره است. عمار در خوزستان مفتخر است، در کنار پاسداشتِ انقلابِ کبیر اسلامی، در کنار پاسداشت همه انسان‌های معجزه‌گونه و دستاوردهای بزرگش، جزئی از نهضت اکنونیِ این انقلاب باشد؛ نهضتی که برای برقراری هر چه بیشتر عدالت بر اشرافیتِ مسئولینِ خسته می‌تازد و البته می‌کوشد هر جا مسئولی از مسئولان جمهوری اسلامی، مسئولیت خود را فرصتی برای خدمت به این انقلاب دیده، و همچون شهید رحیمی سرباز امام خامنه‌ای بوده، از او نیز یاد و تقدیر کند.
این آغاز یک جنبش است؛ این آغاز یک راه است، کار ما در جشنواره عمار تازه آغاز شده؛ کارِ عماریِ انسان‌های خامنه‌ای تازه آغاز شده؛ ما در آغاز راهِ خواستِ عدالتیم؛ خسته و ناامید نمی‌شویم. شاید زمین بخوریم اما به دعای پدران و مادران شهدا برمیی‌خیزیم، همان‌ها که در صف اول این سالن نشسته‌اند و در صف اول این حرکت ایستاده‌اند. چشم‌هامان را به افقی می‌دوزیم که از خون هزاران هزار ابرقهرمان سرخ شده است. در پی علمِ برجای مانده از حضرت ابالفضل العباس(ع) به سوی فتح خرمشهرها به پیش می‌رویم. همواره و به دعای خانواده‌های شهدا، در پی علمی ابالفضلی خواهیم بود که اکنون به دستان جانباز رهبر انقلاب اسلامی است. جنبشِ عمارهای این انقلاب، به خواست خداوند این مسیر را تا بر قراری کامل عدالت اجتماعی در همه زمینه‌ها پی خواهد گرفت؛ ما مفتخر و پیروزیم اگر که سربازان نائب‌الامام، و منتظران آخرین امام(عج) باشیم.
   
   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© مرکز فرهنگی رسانه بیداری
resanebidari89@yahoo.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار
  خبر فوری: سومین دوره شهید مجدزاده در اهواز برگزار می‌شود